طراحی سایت چیست؟

به طور کلی طراحی وب شامل بسیاری از مهارت ها و رشته های مختلف در تولید و نگهداری وب سایت ها می شود. طراحی سایت شامل قسمتهای مختلف از جمله تولید و کد نویسی یک وب سایت، طراحی گرافیک یک قالب و نگهداری و بهینه سازی موتورهای جستجو است.

تاریخچه طراحی وب

سال ۱۹۸۸-۲۰۰۱

گر چه طراحی وب در تاریخ بسیار جدید و نو است . اما میتوانیم آن را به قسمت های مختلفی همچون طراحی گرافیکی پیوند دهیم. و میتوانیم این پروسه را یکی از موفقیت های بشر در زمینه تکنولوژی لحاظ کنیم.

که امروزه یک بخش خیلی بزرگ از زندگی روزمره افراد را تشکیل داده است اما حتی تصور کردنش هم سخت است که این تکنولوژی پر کاربرد خالی از سبک های مختلف تایپوگرافی، پس زمینه و اشکال گرافیکی متحرک و موسیقی باشد.

تاریخچه طراحی سایت
چطور طراحی وب پا به عرصه دنیای تکنولوژی گذاشت؟

در سال ۱۹۸۹ آقای تیم برنرس در شرکت سازمان اروپایی تحقیقات هسته ای CERN (یک سازمان تحقیقاتی اروپایی است که بزرگترین آزمایشگاه فیزیک ذرات در جهان است) که یک شرکت فرانسوی است. پیشنهادی داد مبنی بر ایجاد یک پروژه متن باز جهانی که بعد ها به عنوان World Wide Web شناخته شد.

CERN یک سازمان تحقیقاتی اروپایی که بزرگترین آزمایشگاه فیزیک ذرات در جهان است. این سازمان در سال ۱۹۵۴ در حومه شمال غربی ژنو در مرز فرانسه و سوئیس تاسیس شد و دارای ۲۳ کشور عضو است و  اسرائیل تنها کشور غیر اروپایی است عضو این سازمان است. سرن یک ناظر رسمی سازمان ملل است.

در سالهای ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۳ World Wide Web متولد شد. که در این صفحات تنها میتوانستید متن را در یک مرورگر ساده خطی مشاهده کنید. در سال ۱۹۹۳  مارک آندرسن و اریک باینا، مرورگر موزاییک را ایجاد کرد.

در آن زمان مرورگرهای متعدد وارد عرصه شد اما اکثر آنها بر پایه یونیکس و  به طور طبیعی متن سنگین بودند. و هیچ رویکردی بای نمایش تصویر و رائه موسیقی نبود تا اینکه مرورگر موزاییک وارد دنیای طراحی وب شد.

با ورود W3C به طراحی وب این عرصه به طور کامل متحول شد که امروزه به صورت کد های جاوا اسکریپت قابل مشاهده است . بعد از این مورد  Netscape شناخته شد که شما را قادر میساخت که مثلا رنگ پس زمینه و قالب بندی متن با جداول در صفحات وب را تغییر دهید.

در طول سال های ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹ جنگ مرورگرها شروع شد، و مایکروسافت و Netscape برای غلبه بر مرورگر نهایی خود مبارزه می کردند. در طول این زمان، بسیاری از فن آوری های جدید نیز وارد دنیای طراحی وب شد : Cascading Style Sheets، جاوا اسکریپت و HTML پویا.

و به طور کلی، رقابت مرورگر منجر به ایجاد بسیاری از خلاقیت های مثبت شد و به طراحی وب کمک کرد تا سریعا پیشرفت کند.

خوب خلاصه ای از شروع طراحی در دنیای تکنولوژی را مطالعه کردید برای اینکه بیشتر اطلاعات کسب کنید می توانید Web design در ویکی پدیا را مطالعه کنید و با تاریخچه طراحی سایت بیشتر آشنا شوید.

طراحی سایت در دنیای امروز

همانطور که مطالعه کردید زمانی که هنور سی ام اس های آماده وارد عرصه طراحی سایت نشده بودند تنها راه ایجاد یک وب سایت فقط استفاده از کد نویسی بود که هر کسی قادر به انجام این کار نبود و همچنین از نظر ظاهری و یا سایر مسائل افراد دچار محدودیت بودند.

اما امروزه با روی کار آمدن سی ام اس های آماده شما خیلی راحت تر از گذشته بدون داشتن تخصص زیاد در برنامه نویسی میتوانید سایت شخصی خودتان را راه اندازی کنید و یا حتی فروشگاه آنلاین خود را راه اندازی و مدیریت کنید.

ما در گروه انفورماتیک بیت انواع طراحی سایت را به شما عزیزان ارائه میدهیم اعم از کد نویسی و استفاده از سی ام اس های آماده بسته به نوع نیاز و انتخاب شما این موارد را به شما پیشنهاد میکنیم.

1 Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather